En iyi iş Bilgisayarı

admin     18-10-20     Genel     En iyi iş Bilgisayarı     144 Defa Okundu

En iyi İş Bilgisayarı

– Keyifli bir şekilde katılım sağlayın, En iyi İş Bilgisayarı sizler için sohbet gemisinde açıklamak istedim.

21. Yüzyıl ile birlikte artık bilgisayarlar insan hayatının merkezinde yer alıyor. Evde, işte, okulda, parkta, kafelerde günlük hayatta gidilebilecek olan her yerde mutlaka bir bilgisayar ile karşılaşıyoruz. Son yıllarda özellikle oyun piyasası dolayısıyla tam anlamıyla insanların hayatında yer eden bilgisayarlar aslında uzun yıllardan bu yana iş yerlerinde, iş için kullanılıyordu. İş bilgisayarları olarak da bilinen bu bilgisayarların birçok çeşidi mevcut ve bulunduğu şirketin tam merkezinde bu şirketlerin bütün bilgilerinin işlenmesini sağlıyor.

Genellikle iş bilgisayarları olmasından kaynaklı olarak batarya kapasitelerinin daha yüksek olması ile bilinen bu bilgisayarlar yoğun iş temposu ve uzun saatler rahatça çalışılmasını sağlıyor.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :

Bilgisayar Özellikleri

Bataryalarının oldukça uzun saatler kullanılmasına rağmen bitmemesi konusunu bir önceki başlıkta anlatmıştık. Bunun yanı sıra genel olarak hafif olan bu bilgisayarların aynı zamanda diz üstü olarak dizayn edilmesinden dolayı hafif ve oldukça rahat taşınabilir olduğundan söz edilebilir. İş bilgisayarlarında özellikle diz üstü olan iş bilgisayarlarında bilgisayarın klavyesi ve dokunmatik yüzey olarak Türkçe’ye çevrilen tounchpad oldukça önemlidir.

Eğer harici bir fare ve klavye kullanılmayacaksa bu iki bölgenin de oldukça ergonomik ve rahat hareket edilebilir bir yapıda olması gerekiyor. Birçok iş bilgisayarı ise sürekli olarak dokunmatik yüzeyinin ve klavyesinin kullanılmasından dolayı bu özelliği taşıyor.
İş bilgisayarlarındaki olması gereken bir diğer özellik ise ekran çözünürlüğü, ayrıntılı ve ince işlerin yapılması gerektiği iş bilgisayarları için ekran çözünürlüğünün düşük olması büyük bir sorun haline gelebiliyor. Bu sebeple eğer bir iş için bilgisayar alınacaksa bu bilgisayarın ekran çözünürlüğünün yüksek Sohbet Odaları olması gerektiğinin unutulmaması önemlidir. Bilgisayarın giriş çıkışlarının çok ve çeşitli olması da iş bilgisayarlarında olması gereken bir diğer özellik olabilir. Aynı anda birçok iş yapabilmek için bazen birden fazla harici depolama birimi klavye ve fare bilgisayara takılabiliyor. Bu sebeple bilgisayarın üzerindeki giriş çıkışların oldukça fazla ve çeşitli olması birçok işi yürütürken bilgisayarı kullanan kişiye oldukça kolaylık sağlayabiliyor. Bu tür bilgisayarların Türkiye piyasasındaki fiyatları ise 3000 TL’den başlayarak 10000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

En iyi iş Bilgisayarı

En iyi iş Bilgisayarı

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.