Bağışıklığınızı Güçlendirecek Altın Tüyolar

admin     29-09-20     Genel     Bağışıklığınızı Güçlendirecek Altın Tüyolar     43 Defa Okundu

Bağışıklık sistem bizi hastalıklardan koruyan bir kalkandır. Bu sebeple de sağlıklı olmak için öncelikle bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekmektedir. Temelinde bağışıklık sistemimizi korumak adına kişisel hijyene özen göstermekte fayda vardır. Yeterince su içmek oldukça önemli olduğu sağlıklı bir bağışıklık için de önemlidir. Bu sebeple günde belirli aralıklarla en az 2 litre su tüketilmelidir.
Gün içerisinde hareket etmek, geceleri uyumak sağlıklı bir bünyenin anahtarıdır ve aynı zamanda bağışıklığınızı güçlendirecek altın tüyolar arasında yer almaktadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmede her gün yarım saatlik yürüyüşler de rol oynayacaktır. Tüm bunların yanında elbette ki beslenme düzenine dikkat edilerek de bağışıklık sistemini güçlendirmek büyük önem taşımaktadır. Özellikle bol vitaminli ve antioksidan içeren besinleri tercih etmeniz bağışıklığınızı güçlü tutacaktır.
Bağışıklığınızı Güçlendirecek Besinler
Bağışıklık sistemini güçlendirmek aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Sadece biraz daha dikkatli olarak iyi bir bağışıklığa sahip olabilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlendirecek besinler tüketerek hastalıklarla başa çıkabilirsiniz. C vitamini açısından bol besinlerin bağışıklığı güçlendirdiği bilinmektedir. Bunun için limon portakal gibi meyveler öncelikli olarak akla gelse de kivide limondan daha fazla c vitamini bulunmaktadır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :Çilek, kavun, ananas, yaban mersini, ıspanak, maydanoz, brokoli c vitamini içerdiklerinden dolayı bağışıklık sistemi için oldukça faydalıdır. Antikor olan soğan ve sarımsağı mutlaka yemeklerinizde veya salatalarınızda kullanmanız gerekir. Omega 3 içeren balık, kabak ve ceviz gibi besinleri sık sık tüketmeniz son derece faydalı olacaktır. Çeşitli baharatlar da bağışıklığa iyi gelir. Zencefil, karabiber, zerdeçal, çörek otu yemeklerinize ilave etmeniz gereken baharatlardır.
Bağışıklığınızı Güçlendirecek Basit Tarifler
Bağışıklığınızı güçlendirecek basit tarifler arasında yeşil çay bulunmaktadır. Oldukça iyi bir antioksidan olan bu çayı günde 2 fincan tüketebilirsiniz. Çilek, bal, badem ve kefir ile son derece leziz ve de bol vitaminli bir içecek yaparak tüketmeniz bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi sağlayacaktır. Yulaf ezmesi ve hurma ile kurabiye yaparak hem sağlıklı bir tatlı hazırlayabilir, hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. 2 malzemeyi robottan geçirip şekil vererek tüketebilirsiniz dilerseniz üzerine pekmez ya da bal dökebilirsiniz.

Bağışıklığınız için zerdeçal kürü hazırlayarak çorbalarda, sabah kahvaltılarda ve salatalarınızda kullanabilirsiniz. Bunun içinde zerdeçal, zeytinyağı ve karabiberi karıştırarak bal kıvamında bir karışım hazırlayabilirsiniz. Suyunuza maydanoz, nane, limon suyu katarak gün içerisinde içmeniz de bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda su tüketimini artırmış olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.