Akne Türleri

admin     26-01-21     Genel     Akne Türleri     84 Defa Okundu

Konu Başlıklarımız

Akne Türleri

– Ücretsiz olarak Sohbet Gemisi Ailesi olarak hem bildiklerimizi hemde Sohbet e davet ediyoruz sizleri Akne Türleri.

Sohbetgemisi Akne genellikle ergenlik yıllarınızda yaşanan hormonal dalgalanmalarla ilişkilidir, ancak yetişkinler de sivilce sorunu yaşayabilir. Tıkanmış gözenekler sivilceye neden olur. Aşırı yağ üretimi, bakteri, hormonlar, ölü deri hücreleri, batık kıllar sivilcelerin temel nedeni olabilir. Hangi tür akne yaşadığınızı belirlemek başarılı tedavinin anahtarıdır. Akne iltihaplı veya iltihapsız olabilir. Siyah nokta, beyaz nokta, papüller, irinli sivilceler ve kistler bu iki kategorinin alt türleridir. Aynı anda birden fazla sivilce türüne sahip olmak mümkündür. Bazı vakalar dermatoloğa bir ziyaret gerektirecek kadar şiddetli olabilir.

İltihapsız Akne
İltihapsız akne, siyah noktaları ve beyaz noktaları içerir. Bunlar normalde şişmeye neden olmaz. Ayrıca reçetesiz satılan ilaçlarla tedavilere nispeten iyi yanıt verir. Salisilik asit genellikle genel olarak akne için pazarlanır, ancak genellikle iltihapsız aknede en iyi sonucu verir. Siyah noktalara ve beyaz noktalara yol açabilecek ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildi doğal olarak temizler. Çözümü nemlendiriciler, tonikler ve temizleyicilerde arayabilirsiniz.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :


Beyaz Ve Siyah Nokta

Siyah noktalar, bir gözenek sebum ve ölü deri hücrelerinin bir kombinasyonu ile tıkandığında ortaya çıkar. Kalan kısım tıkanmasına rağmen gözeneklerin üst kısmı açık kalır. Bu, yüzeyde görülen karakteristik siyah renkle sonuçlanır. Beyaz noktalar, bir gözenek sebum ve ölü deri hücreleri tarafından tıkandığında da oluşabilir. Ancak siyah noktaların aksine gözeneklerin üst kısmı kapanır. Deriden çıkan küçük bir yumru gibi görünür. Beyaz noktaların tedavisi daha zordur çünkü gözenekler zaten kapalıdır. Salisilik asit içeren ürünler yardımcı olabilir. Topikal retinoidler, beyaz noktalar için en iyi sonuçları verir.

İltihaplı Sivilce
Kırmızı ve şişmiş sivilceler, iltihaplı sivilce olarak adlandırılır. Sebum ve ölü deri hücreleri iltihaplı sivilceye katkıda bulunsa da, bakteriler de gözeneklerin tıkanmasında rol oynayabilir. Bakteriler cilt yüzeyinin derinliklerinde enfeksiyona ve kurtulması zor olan ağrılı sivilce lekelerine neden olabilir. Benzoil-peroksit içeren ürünler, şişmeyi azaltmaya ve ciltteki bakterilerden kurtulmaya yardımcı olabilir. Bunlar fazla sebumu da ortadan kaldırabilir. Doktorunuz, iltihaplı sivilcenizin tedavisi için benzoil-peroksit ile birlikte oral veya topikal bir antibiyotik reçete yazabilir. Chat

Akne Türleri

Akne Türleri

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.